Divadelní minifestival je za námi

Literárně - dramatický obor

První červnový víkend proběhl  již 17., Divadelní Minifestival pořádaný LDO ZUŠ Na Popelce za podpory Městské části Praha 5.

Divadelní Minifestival je již tradičně setkáním mladých divadelníků z Prahy 5, s mladými divadelníky z dalších míst. Tento rok vystoupily v ZUŠ Pod Klikovkou, kde je divadelní obor (LDO) ZUŠ Na Popelce, také soubory ze ZUŠ Slezská Ostrava, dále mladí z Theater club Elmar  z německého Offenbachu nad Mohanem, a samozřejmě především soubory mladých z Prahy 5. A to jak z pořádající ZUŠ Na Popelce, tak soubor ze sdružení Divadlo pro Zličín.

V pátek 5. června se do ZUŠ pod Klikovkou sjeli mladí divadelníci, aby během pátečního večera odehráli tři festivalová představení. Protože se účastníci chtěli ještě podělit o další výsledky své divadelní práce, byla mimo program odehrána pozdě večer další dvě představení. V sobotu dopoledne se členové hrajících souborů potkali při společné tvorbě v divadelním workshopu, vedeným v angličtině zkušenou rakouskou lektorkou Martinou Rumler.

V sobotu  6. června  odpoledne bylo na minifestivalovém programu dalších pět představení, z nichž jedno byl výstup z workshopu Martiny Rumler ze sobotního dopoledne.

Letošní divadelní Minifestival byl opět jedinečnou akcí, která nemá obdoby nejen v našem obvodě Praha 5, ale ani v celopražském kontextu, a na které se opět setkaly divadelní soubory ze ZUŠ se soubory z jiných institucí, loutková představení s činoherními a starší děti s mládeží a s mladšími dospělými.

I letos Divadelní Minifestival výrazně přispěl ke kulturnímu dění v naší městské části Praha 5. A pro členy divadelních souborů byl opět výbornou příležitostí, jak  prezentovat celoroční divadelní práci publiku Prahy 5 a členům ostatních hrajících souborů. A to za účasti zkušené rakouské divadelní pedagožky a hostů z Německa.

Nadšení účastníci 17. Divadelního Minifestivalu se 7. června rozjeli do svých domovů, a tak nezbývá, než se těšit za rok nashledanou.

Radka Svobodová