Online výuka - návody

Případná distanční výuka na ZUŠ Popelka je v hromadných předmětech organizována zejména na platformě Google Classroom (Meet), z dalších důvodů pak využíváme Zoom (pro spolupráci ve skupinách) a Seesaw (pro interaktivitu). Při individuální výuce využíváme zejména Zoom, Google Meet, Skype, Whatsapp a Facetime. Individuální výuka může probíhat jak formou online výuky, tak formou nahrávaných videí a následné zpětné vazby, či kombinací obojího. Metody a formy výuky volíme zejména podle charakteru oboru a hardwarového vybavení žáků. Průběh distanční výuky průběžně vyhodnocujeme a navzdory podmínkách usilujeme o udržení kontaktu se žáky a jejich motivace k umělecké tvorbě. Máte-li jakékoliv podněty k výuce, neváhejte kontaktovat svého pedagoga na emailu prijmeni@zuspopelka.cz, budeme za ně vděčni.

Přihlášení do Google Classroom je pod školním účtem jmeno.prijmeni@zuspopelka.cz. Heslo vám sdělí učitel.

Děkujeme za spolupráci a v případě potřeby nás kontaktujte na e-mailu skola@zuspopelka.cz nebo na e-mailech vyučujících ve tvaru prijmeni@zuspopelka.cz.

Přihlášení do Google Classroom, verze leden 2021

Nastavení zvuku u Skype na počítači (anglicky)

Nastavení zvuku u Zoomu na počítači (česky, verze 20.1.2021)

 

Často kladené otázky:

Co ovlivňuje zvuk u online výuky?

Na základě zkušeností a opakovaných ověřování u pedagogů a žáků ovlivňuje výsledný zvuk kombinace použitého vybavení a komunikační platformy. Nastavení bohužel nelze zobecnit. Většinou se nám osvědčilo, že novější vybavení má výrazně lepší vstup pro zvuk (mikrofony), a to i u mobilních telefonů. Pestřejší nastavení zvuku nabízí u počítače program Zoom a Skype. Ideální mix je potřeba tvořit vždy s ohledem na domácí vybavení žáka. Často je vhodnější novější mobilní telefon, než starší notebook.

Nelze se mi přihlásit přes školní účet do Google Classroom (Učebna).

Častým problémem může být neodhlášení ze soukromého účtu Google. Pokud přistupujete na Google Meet přes odkaz v Učebně Classroom, musíte být přihlášeni pod školním účtem. V případě přetrvávajících problémů se školním účtem kontaktujte zástupce ředitele (734 445 326, frohlich@zuspopelka.cz).